Reprezentując nasz Klub "Pinoter" dn. 09.04.2011r. wzięliśmy udział w imprezie organizowanej przez Ratownictwo Wodne Sława wraz z Urzędem Miasta Bytom Odrzański i Urzędem Miasta Nowa Sól. Spływ rzeką Odrą odbył się na ponad 13 kilometrowym odcinku pomiędzy Bytomiem Odrzańskim - przeprawą promową, a Przystanią kajakową w Nowej Soli. W składzie Jacek, Waldek i Mietek postanowiliśmy zmierzyć się z siłami natury i przetestować własne możliwości psychofizyczne.
     Po rejestracji i wstępnych ustaleniach organizacyjnych, zostaliśmy przewiezieni autokarem z Nowej Soli do Bytomia Odrzańskiego, gdzie rozpoczynał się spływ wszystkich uczestników. Jazda autobusem w pełnym ekwipunku nie należała do najbardziej komfortowych, ale podróż uprzytamniały integracyjne rozmowy połączone z różnymi opowieściami i salwami śmiechu.
     Na miejscu, wśród przedstawicieli władz miast, mediów i zgromadzonej publiczności, ostatnia odprawa i do wody - 47 uczestników poniósł nurt rzeki Odry. Był on raczej spokojny, choć miejscami fale zalewały głowy i wtedy rurka okazywała się bardzo przydatnym elementem wyposażenia. W pobliżu nas ciągle pływały asekurujące łodzie, a w nich WOPRowcy, Strażacy, Służby Medyczne i ochotnicy. Wiał dość silny wiatr lecz świeciło słońce, które mocno opalało twarze "rzecznych twardzieli".
     Po około 150 minutach spływu dotarliśmy do celu. Uśmiechy, zdjęcia, gratulacje. Po obiedzie część oficjalna, gdzie Prezydent miasta Nowa Sól oraz Burmistrz Bytomia Odrzańskiego wręczyli wszystkim uczestnikom pamiątkowe koszulki i certyfikaty ukończenia II Spływu "Szlakiem Solnym" Odra 2011.
      Nasz udział w tej imprezie wzbogacił nas o nowe doświadczenia i przekonanie, że środowisko nurkowe to rzeczywiście bardzo specyficzna grupa ludzi, którą przede wszystkim łączy i integruje wspólna pasja - WODA. Pozdrawiamy Jacek, Waldek i Mietek______________________________________________________________________________________________________ opracował: Wiesiu
Copyright 1972-2012 - Pinoter Legnica.