Początek roku w naszej OSP-ORW "Pinoter" dał się zapisać na kartach historii naszego stowarzyszenia jako okres bogaty w szkolenia i imprezy edukacyjne. Dzięki współpracy z Państwową Strażą Pożarna w Legnicy nasi druhowie uczestniczyli na przełomie lutego i marca w szkoleniu podstawowym ratownika OSP. Szkolenie prowadzili instruktorzy i ratownicy PSP w Legnicy, członkowie OSP-ORW "Pinoter" zakończyli szkolenie z bardzo dobrymi ocenami za co serdeczne gratulacje. Kolejnym etapem zdobywania wiedzy i podnoszenia kwalifikacji będzie zaplanowany na czerwiec kurs techniczny organizowany przez naszą PSP /autorem fotek z kursu jest Andrzej Szymański.

Rokitki 2015 to spotkanie ekologiczne mające na celu posprzątanie żwirowni w Rokitkach, nasi członkowie dostali do posprzątania fragment dna zbiornika oraz przyległy odcinek linij brzegowej. Do ciekawszych znalezisk poza złomem i plastikiem można zaliczyć tablice rejestracyjne wyłowione przez Beatkę oraz radio na korbkę znalezisko Jędrusia. Bardzo dużym zainteresowaniem mediów, uczestników i gości cieszyły się nasze eksponaty historycznego sprzętu do nurkowania po której oprowadzał dh Marek oraz dh Piotr. W imieniu zarządu OSP-ORW "Pinoter" serdecznie dziękuję wszystkim członkom naszego stowarzyszenia za tak liczne przybycie do Rokitek - Wiesław Świder.Na zaproszenie Urzędu Miasta Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Legnicy ratownicy OSP-ORW "Pinoter" uczestniczyli w prezentacji i nowej mobilnej zapory. Zapora została zaprojektowana i wykonana z bardzo lekkich materiałów co umożliwia bardzo szybkie zainstalowanie w miejscu zagrożonym zalaniem, prezentowana zapora będzie montowana w Legnicy przy ul. Wały Rzeczne.


Kolejnym etapem szkolenia na stopnie płetwonurka były zajęcia basenowe prowadzone z użyciem pełnego sprzętu do nurkowania. Nurkowe intro cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, już planujemy kolejne zajęcia z wykorzystaniem sprzętu retro na które serdecznie zapraszamy.
W czasie wyjazdowego zebrania zarządu które odbył się nad j. Lubim w Lubrzy kadra medyczne członkowie Stowarzyszenia Lekarzy Klubowych przy KDP przeprowadzili szkolenie z zakresu patofizjologii nurkowania oraz pierwszej pomocy. W czasie majówki w Lubrzy dopisała pogoda a woda z przezroczystością dochodzącą do 3m zachęcała do zanurkowania. Od wielu lat ten akwen o tej porze roku nie miał tak czystej wody co pokazują klatki z klipu Pawła.


W kwietniowe słoneczne dni odwiedziliśmy nasz matecznik - czyli kamieniołom Zimnik. Rodzinne spotkanie z grillem i dobrą zabawą oczywiście nie zabrakło chętnych do zanurzenia ale woda jak to w tym bardzo kapryśnym akwenie tym razem z kiepską widocznością i bez "suchra" nie podchodź.Copyright 2015 - OSP-ORW Pinoter.