Wiosna obfitowała w spotkania z dziećmi i młodzieżą. Odwiedziliśmy z pogadankami Legnicką Bibliotekę Publiczna przy ul Pomorskiej, gdzie dla dzieci z gimnazjum nr 20 w Legnicy przeprowadziliśmy cykl wykładów na temat tak waży przed okresem wakacyjnym jakim jest bezpieczeństwo nad wodą. Zawsze przy okazji takich spotkań staramy się uczyć udzielania pierwszej pomocy. W czasie naszych spotkań nie brakuje dyskusji i praktycznych działań przy użyciu naszego specjalistycznego sprzętu. Pokazujemy dzieciakom nasze zabytkowe trofea i opowiadamy o historii nurkowania.


           Kolejna wizyta naszych ratowników OSP i instruktorów nurkowania CMAS tym razem z okazji Dnia Dziecka odwiedziliśmy SP nr 16 w Legnicy. Na festynie szkolnym uczyliśmy dzieci obsługi defibrylatora pracy na fantomie ratowniczym oraz jak zawsze nasi najmłodsi goście przymierzali nasze ubrania ratownicze. Dostali kilka oddechów z powietrznych zbiorników i z wielkim zainteresowaniem wysłuchali krótkich pogadanek na temat wody i z nią związanych niebezpieczeństw.


           Początek czerwca obfitował w częste wyjazdy na zaproszenia do najmłodszych mieszkańców Legnicy. Tym razem poproszono nas o przeprowadzenia pokazów wraz ze służbami mundurowymi /Policją i PSP/ w Golance Dolnej. Gościli nas mieszkańcy tamtejszego Domu Dziecka.Copyright 2017 - OSP-ORW Pinoter.