Jak co roku nasi klubowicze oraz ratownicy OSP wzięli udział na prośbę OSiR w Legnicy w zabezpieczeniu masowej imprezy - 19. Spływ Samoróbek o Błękitną Wstęgę Kaczawy. Na starcie przy Moście Bielańskim stawiło się szesnaście załóg z wykonanymi przez siebie pływającymi pojazdami. Tematem w budowie tegorocznych samoróbek była PODRÓŻ MARZEŃ. Załogi, które przyjechały z Kędzierzyna- Koźla, Bolesławca, Komornik, Grzybian oraz z Legnicy pokonały milę morską od Mostu Bielańskiego do portu przy kościele św. Jacka. Pogoda dopisała i Kaczawą popłynęły niepowtarzalne konstrukcje. Zawodnikom mocno kibicowali mieszkańcy zgromadzeni wzdłuż nabrzeża.


          Jeziora w Jaśkowicach posprzątane. Czwarty rok z rzędu Polski Związek Wędkarstwa okręg Legnica we współpracy z OSP ORW Pinoter w Legnicy, wolontariuszami KGHM czy wędkarzami z Prochowic z okazji Dnia Ziemi organizuje czyszczenie dna i brzegów jezior. Wyłowiono kilkaset kilogramów śmieci.

          W dniu 26 czerwca 2017 r. nasi ratownicy uczestniczyli na terenie powiatu legnickiego w ćwiczeniach z zakresu prowadzenia akcji powodziowych pod kryptonimem "Zaskoczenie 2017". Miejscem ćwiczeń był akwen wodny po byłej żwirowni zlokalizowany w miejscowości Rokitki. Podczas ćwiczeń realizowano zadania z zakresu umacniania i budowania wałów przeciwpowodziowych, ratownictwa wodnego (ratowanie uwięzionych ludzi z terenów zalanych, podejmowanie poszkodowanych osób z wody) oraz wypompowywania wody z zalanych obiektów (sprawienie pompy wysokiej wydajności oraz linii wężowych W110 na odcinku 100 m).

Copyright 2017 - OSP-ORW Pinoter.