Wyspy Kanaryjskie Mikołajki 2011 - rodzinna wyprawa Małgosi i Darka.

Sonogramy - bocznego sonaru.
Sonogramy - bocznego sonaru.

           Nasza podwodna wyprawa rozpoczyna się w porcie w Morro Jable w południowej części wyspy Fuerteventura. Woda w Oceania Atlantyckim ze stała temperatura 20 st, przejrzystość 25m. Wody ze znakomitymi warunkami wietrznymi - raj dla żeglarzy, kejciarzy i wszystkiego co ma żagiel. Zagwarantowany najwyższej jakości piasek prosto z Sachary do pustyni nieco ponad 100km. Dałem kilka nurów, niesamowite wrażenia polecam tego nie da się opowiedzieć. Bardzo ciekawą propozycją dla turystów nie nurkujących to łódź podwodna Subcat. Unikalne doświadczenie - wody zalewa bulaje i pomału opada w głąb oceanu. Spokojnie szybuje w kierunku dna mijając zaciekawione ryby Wysp Kanaryjskich. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć żółwie, barakudy, rekiny czy płaszczki. Po osiągnięciu dna, punktem kulminacyjnym wycieczki jest pokaz karmienia ryb przez płetwonurków.
           Wycieczka Subcat-em kosztuje 50 euro od osoby schodzi do głębokości 30m. Bilet wykupić można w Jandia w specjalnym biurze SubCat zaraz przy Hotelu Jandia Luz, u organizatora wycieczki lub w porcie. Subcat w grudniu zanurza się raz dziennie, a przy dużym zainteresowaniu dwa razy - Polecam!

Pozdrawiamy - Małgosia i Darek B.

_____________________________________________________________________________________________________foto: małgosia, darek i subcat   opracował: wiesiu        
Copyright 1972-2011 - Pinoter Legnica.