Orka Group Koparki - /08-20.09.2013/ kurs prowadzili Instruktorzy KDP/CMAS Tymoteusz Furmanek M3, Błażej Pruski M3 oraz Mirek Kierepka M3, który zabezpieczał kurs od strony technicznej. Cykl szkoleniowy zawierał moduły z wykładami teoretycznymi i zajęciami praktycznymi z zakresu pedagogiki w nurkowaniu - moduły kończyły wykłady i ćwiczenia kandydatów na Instruktorów M1. Zajęcia zaczynały się o godz 8:00 z godzinną przerwą na posiłek a kończyły się ok godz 21:00 z zadaniem opracowania wykładu na dzień następny /noce były do naszej dyspozycji/.


       Prognoza pogody na czas kursu była bardzo dobra ale jak to z prognozami niestety aura nie rozpiszczała - było mgliście, padał deszcz i niejednokrotnie w wodzie było cieplej niż na brzegu. Zaledwie dwa przedpołudnia były słoneczne - można było osuszyć sprzęt i zrobić kilka fotek przy sprzyjającym świetle. Pogoda nie była łaskawa ale za to towarzystwo znakomite, już od pierwszego dnia można było wyczuć dobre wibracje wszystkich bez wyjątku pomimo znacznej różnicy wieku.
    Długo zapadną nam w pamięć merytoryczne wkłady Tymka i Błażeja /Panowie jesteście WIELCY/. Trudno będzie zapomnieć Hanię i Romka ciągle uśmiechniętą Emalię, nawróconego Jania czy zawsze rzeczowego Arka. Krzysia, który znikał wieczorami do babci - przynajmniej tak nam mówił /dzięki za papieskie kremówki/, Bartka doskonałe wykłady, uśmiech i opanowanie - trzymaj tak dalej chłopie. Halo, halo Marku... i tu czekam na odzew dowcipnego zegarmistrza i fachowca od komputerów nurkowych. Oddzielna historia to Marcin - dusza towarzystwa zawsze celnie trafiający z dowcipem oceną ludzi i sytuacji. Wszystkim serdecznie dziękuję za wspaniałe dwa tygodnie i myślę, że kapela ACDC zawsze będzie Wam przypominać zasady resuscytacji o/k i moją osobę pozdrawiam - Wiesiu.  Jaworzno Koparki to doskonałe miejsce do wszelkiego typu szkoleń wyposażone w podświetlane nocą platformy, zatopione tory treningowe, podwodne atrakcje takie jak samolot z załogą czy koparki - a wszystko to doskonale oznakowane bojami i oporęczowane. Nad brzegiem kamieniołomu stoją zadaszone wiaty wyposażone w solidne stoły i ławy z instalacją 230V. Baza posiada systemy napełniania butli nurkowych powietrzem i nitroxem oraz możliwość wypożyczenia kompletnego sprzęty nurkowego. Na terenie zamontowane są automaty z kawą, zimnymi napojami i słodyczami, można zamówić bardzo dobre obiady - co na własnej skórze sprawdziłem i gorąco polecam /nie do przejedzenia/.
  Baza Orki jest całodobowo monitorowana a nocne podświetlenie skał nad bazą zwala z nóg, do tego znakomite zaplecze sanitarne z możliwością wynajęcia noclegu i sal konferencyjnych. Orka Koparki jest jednym z najbardziej znanych miejsc w południowej Polsce gdzie bez względu na porę roku odbywają się szkolenia i kursy wodników. Patrząc na rejestracje samochodów parkujących można zobaczyć nie tylko polskie tablice ale czeskie, niemieckie czy austriackie. Więcej o bazie Koparki na stronie internetowej - Orka Group.
        Koparki w Jaworznie to akwen położony pomiędzy skalnymi urwiskami z lazurową taflą wody o głebokości ok 20m. Bardzo urocze położenie a do tego ludzie tam pracujący - zawsze służący pomocą w dzień i w nocy /w systemie całodobowym/. Pani Krysia - zaganiana ale zawsze z uśmiechem witająca gości, szef bazy Mirek - dusza nurkowiska, znakomity instruktor płetwonurkowania z wielkimi planami na rozbudowę Koparek i jeszcze większą promocję Jawrzna. Mirku saluto romano - legiony u bram!

  Kurs Instruktorów M1 - ostatni tydzień obfitował w zaliczenia i egzamin teoretyczny oraz seminaria instruktorskie specjalizaci nitroxu, nawigacji, eksploracji, nurkowanie w skafandrze suchym, zestawie dwubutlowym i warunkach nocnych oraz pracy z dziećmi. Nie zabrakło czasu na zaliczenia teoretyczne i praktyczne z zakresu nurkowania w konfiguracji bocznej /Sidemount/. Koniec kursu tradycyjnie obwieścił wystrzał z armaty - łezka w oku i obietnice spotkania za rok na kursie KDP M2. Fotki Romek i Wiesiu, klip i opracowanie całości Wiesiu.
P.S. Specjalne podziękowania dla Ewy Szczudło - ściskamy i mamy nadzieję, że Zuzia nie nabawiła się depresji Emilka i Wiesiu.

Copyright 2013 - OSP-ORW Pinoter.